Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,3 °C
Mimoriadne správy

Protimonopolný úrad preveruje koncentráciu v pekárenskej výrobe

 Webnoviny  17. február 2021  56
Protimonopolný úrad preveruje koncentráciu v pekárenskej výrobe

17.2.2021 (Webnoviny.sk) - Protimonopolný úrad SR začal správne konanie vo veci možného porušenia zákona o ochrane hospodárskej súťaže, ktoré spočíva v neoznámení koncentrácie a tiež neoznámení výkonu práv a povinností vyplývajúcich z tejto koncentrácie. Správne konanie sa podľa hovorkyne Protimonopolného úradu SR Adriany Oľšavskej týka oblasti výroby a predaja pekárenských výrobkov.

Úrad nadobudol dôvodné podozrenie, že došlo k získaniu a výkonu výlučnej kontroly nad podnikateľmi pôsobiacimi v pekárenskej výrobe, pričom táto transakcia napĺňa znaky koncentrácie, ktorá mala byť oznámená a posúdená úradom.

Oľšavská v tejto súvislosti uviedla, že systém kontroly koncentrácií je založený na ich oznamovaní úradu predtým, ako podnikatelia začnú s vykonávaním práv a povinností z nej vyplývajúcich. Pod kontrolu úradu spadajú len transakcie pri dosiahnutí určitej ekonomickej sily, ktorá je vyjadrená v podobe obratu účastníkov koncentrácie.

Začatie správneho konania podľa Oľšavskej v tomto štádiu ešte neznamená, že jeho účastník porušil zákon.

Viac k témam: hospodárska súťaž, koncentrácia, pekári
Zdroj: Webnoviny.sk - Protimonopolný úrad preveruje koncentráciu v pekárenskej výrobe © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.