Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  3,6 °C
Mimoriadne správy

Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

 Webnoviny  17. február 2021  47
Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok

17.2.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská živnostenská komora považuje za potrebné otvorenie prevádzok živnostníkov, malých, stredných podnikateľov a rodinných podnikov. Dlhodobý lockdown je podľa jej predsedu Oldřicha Holiša neudržateľný.

Zatiaľ čo sa malé podniky trápia s vlastnou existenciou a doslova „odtŕhajú od úsť“ vlastným rodinám, veľké obchodné reťazce aj napriek zákazom naplno inkasujú z bežných potrieb zákazníkov aj mimo potravinového sortimentu,“ uviedol v tlačovej správe Holiš.

Viac o téme: Koronavírus


Ak môžeme chodiť s negatívnym testom do práce, prírody, do obchodných reťazcov, ba dokonca môžeme využívať služby ako kaderníctvo, opravy spotrebičov a iných v domácom prostredí, prečo nemôžme podporiť živnostníkov? Aj ich môžeme otvoriť urýchlene a pri dodržiavaní prísnych hygienických opatrení, na ktoré sme už zvyknutí, vyhovieť im i potrebám bežných ľudí," dodal šéf živnostníkov s tým, že Slovenská živnostenská komora z dôvodu bezpečnosti pri práci podporuje testovanie.

Viac k témam: Koronavírus, lockdown, malé a stredné podniky, pandemické opatrenia, pomoc, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Dlhodobý lockdown je neudržateľný, Slovenská živnostenská komora chce otvorenie prevádzok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.