Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26 °C
Mimoriadne správy

Podnikatelia sa dočkali, Sulíkov rezort začal vyplácať dotácie na nájomné v rámci tretej vlny

 Webnoviny  11. január 2022  61
Podnikatelia sa dočkali, Sulíkov rezort začal vyplácať dotácie na nájomné v rámci tretej vlny

11.1.2022 (Webnoviny.sk) - Podnikatelia sa postupne dostávajú k dotáciám na nájomné vyplácaným v rámci tretej vlny. Ako pre agentúru SITA uviedlo Ministerstvo hospodárstva SR, ku koncu minulého roka vyplatilo dokopy 299 žiadostí v celkovej výške 364 806 eur. Aktuálne je v procese vyplácania ďalších 101 žiadostí v sume 101 599 eur.

„Ďalšie stovky schválených žiadostí budú vyplácané v priebehu najbližších dní,“ doplnil rezort. Podnikatelia môžu o dotácie žiadať do 28. februára 2022.

Tak ako pri predchádzajúcich dvoch vlnách i teraz sú oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadajú prostredníctvom prenajímateľov. Pomoc je vo výške, v akej bola poskytnutá zľava z nájomného na základe dohody medzi prenajímateľom a nájomcom.

Najviac však vo výške 50 % nájomného za obdobie sťaženého užívania. Ak sa prenajímateľ a nájomca dohodnú na nižšej zľave, nájomca bude mať možnosť zaplatiť toto nájomné v rovnako vysokých pravidelných mesačných splátkach do 48 mesiacov.

Viac k témam: Dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu, Podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Podnikatelia sa dočkali, Sulíkov rezort začal vyplácať dotácie na nájomné v rámci tretej vlny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.