Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v decembri minulého roka klesol

 Webnoviny  11. január 2022  61
Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v decembri minulého roka klesol

11.1.2022 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku v decembri minulého roka klesol na 35,7 tisíca. Oproti novembru išlo o pokles o 649 poberateľov dávky. Medziročne sa počet poberateľov dávky v minulom mesiaci znížil o 11,7 tisíca. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Dávku v nezamestnanosti vypláca Sociálna poisťovňa nezamestnanému najviac pol roka. Podmienkou nároku na nezamestnaneckú dávku je získanie najmenej 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných.

Spôsob skončenia pracovnoprávneho vzťahu pritom nemá vplyv na nárok na dávku v nezamestnanosti, jej výšku ani na obdobie jej poskytovania. Takisto ani dohodnutý pracovný pomer na neurčitý čas alebo určitý čas. Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu, resp. dennej hrubej mzdy zamestnanca.

Viac k témam: Dávka v nezamestnanosti, Nezamestnaní
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v decembri minulého roka klesol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.