Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti je v USA nižší, prepúšťanie je však stále rozsiahle

 Webnoviny   4. september 2020  126
Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti je v USA nižší, prepúšťanie je však stále rozsiahle

4.9.2020 (Webnoviny.sk) - Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o štátnu podporu v nezamestnanosti, klesol na 881-tis. z úrovne viac ako 1 mil. v predchádzajúcom týždni.

Napriek poklesu sa však vysoký počet nových nezamestnaných považuje za dôkaz, že pandémia naďalej núti mnohé firmy, aby redukovali počet pracovných miest. Podporu v nezamestnanosti totiž v krajine celkovo poberá 13,3 mil. ľudí, pričom v rovnakom období pred rokom to bolo 1,7 mil. Američanov.

Viac o téme: Koronavírus


Pred pandémiou, ktorá americkú ekonomiku postihla v marci, počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti nikdy neprekročil hranicu 700-tisíc. Nestalo sa to dokonca ani počas najhoršieho obdobia recesie z rokov 2007 až 2009. "Údaje ukazujú, že prepúšťanie je stále rozsiahle a zotavovanie trhu práce prebieha frustrujúco pomalým tempom," uviedli ekonómovia Oxford Economics.

Viac k témam: dávky v nezamestnanosti, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, nezamestnaní, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti je v USA nižší, prepúšťanie je však stále rozsiahle © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.