Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

General Motors a Honda vytvoria aliancu, plánujú zdieľať podvozky, motory aj prevodovky

 Webnoviny   4. september 2020  165
General Motors a Honda vytvoria aliancu, plánujú zdieľať podvozky, motory aj prevodovky

4.9.2020 (Webnoviny.sk) - Americký výrobca áut General Motors a japonská automobilka Honda smerujú k vytvoreniu aliancie v Severnej Amerike, aby zdieľali náklady na vývoj vozidiel a technológie v čase, keď sa odvetvie orientuje na produkciu elektrických a samoriadených áut. Automobilky podpísali nezáväzné memorandum o porozumení a uviedli, že plánujú zdieľať podvozky a tiež motory a prevodovky.

General Motors a Honda nezverejnili podrobnejšie informácie o tom, aké vozidlá budú spoločne vyvíjať, ale vo vyhlásení uviedli, že plánovanie sa začne okamžite a bude sa týkať elektrických áut aj automobilov so spaľovacími motormi.

"Táto aliancia pomôže obom firmám zrýchliť investície do budúcich inovácií uvoľnením dodatočných zdrojov," uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti GM Mark Reuss. Dodal, že firmy získajú "významné synergie" pri vývoji áut.

Alianciu automobiliek General Motors a Honda bude riadiť spoločný výbor tvorený vysokopostavenými manažérmi oboch firiem. Jeff Windau, analytik spoločnosti Edward Jones, však uviedol, že nepredpokladá vyústenie aliancie do úplnej fúzie amerického a japonského výrobcu áut.

Viac k témam: General Motors (GM)
Zdroj: Webnoviny.sk - General Motors a Honda vytvoria aliancu, plánujú zdieľať podvozky, motory aj prevodovky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.