Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Počet zamestnancov v programe kurzarbeit v Nemecku naďalej klesá, ale pomalším tempom

 Webnoviny   5. október 2021  82
Počet zamestnancov v programe kurzarbeit v Nemecku naďalej klesá, ale pomalším tempom

5.10.2021 (Webnoviny.sk) - Počet zamestnancov, ktorí v Nemecku pracujú na skrátený úväzok so štátnymi príspevkami ku mzdám naďalej klesá, hoci pomalším tempom. V septembri takzvaný kurzarbeit využívalo 610-tisíc ľudí, kým v auguste ich bolo 694-tisíc a v júli až 1,07 milióna.

Informoval o tom v utorok ekonomický inštitút Ifo na základe svojho prieskumu medzi podnikateľmi a údajov Spolkovej agentúry práce.

Počty zamestnancov so skrátenými úväzkami sa zvyšovali najmä v automobilovom a kovospracujúcom priemysle, čo pravdepodobne odráža problémy s dodávkami medziproduktov.

Najvýraznejší pokles naopak evidovali v ubytovacích a stravovacích službách. Nižší počet skrátených pracovných úväzkov oproti predchádzajúcemu mesiacu hlásili v maloobchode aj veľkoobchode.

Viac k témam: Kurzarbeit, Skrátený pracovný úväzok, Štátny príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet zamestnancov v programe kurzarbeit v Nemecku naďalej klesá, ale pomalším tempom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.