Piatok, 7. máj 2021
Oblačno  8,2 °C
Mimoriadne správy

Počet nových nezamestnaných Američanov stúpol, dávky v nezamestnanosti poberajú milióny ľudí

 Webnoviny  25. november 2020  67
Počet nových nezamestnaných Američanov stúpol, dávky v nezamestnanosti poberajú milióny ľudí

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o štátne dávky v nezamestnanosti, stúpol na 778-tisíc z úrovne 748-tisíc v prechádzajúcom týždni. Informovalo o tom v stredu americké ministerstvo práce.

Rast počtu nových nezamestnaných ukazuje, že ekonomika USA a trh práce sú naďalej pod tlakom, keďže počet prípadov nákazy koronavírusom v krajine stúpa.

Predtým, ako USA v polovici marca zasiahla pandémia, týždenne o štátnu podporu žiadalo zvyčajne zhruba 225-tisíc nezamestnaných.

Tradičné dávky v nezamestnanosti v USA dlhšie ako týždeň podľa údajov rezortu práce teraz poberá 6,1 milióna obyvateľov krajiny. V rovnakom období pred rokom to bolo iba 1,7 milióna Američanov.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet nových nezamestnaných Američanov stúpol, dávky v nezamestnanosti poberajú milióny ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.