Utorok, 22. jún 2021
Zamračené  23,9 °C
Mimoriadne správy

Počet dôchodcov s exekúciou klesá, od januára ich ubudlo takmer 1,5-tisíca

 Webnoviny  15. august 2020  139
Počet dôchodcov s exekúciou klesá, od januára ich ubudlo takmer 1,5-tisíca

15.8.2020 (Webnoviny.sk) - Počet dôchodcov s exekučnou zrážkou naďalej klesá. Medziročne sa znížil o 904, medzimesačne o 24 a od začiatku roka tento počet klesol o 1 456 poberateľov niektorého z dôchodku s exekúciou. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.Kým v januári tohto roka bol počet dôchodcov s exekučnou zrážkou 35,7-tisíca, v júli tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala 34,2-tisíca exekvovaných poberateľov dôchodku.

Vlani v júli bolo takýchto poberateľov krátených dôchodkov 35,1-tisíca. Najčastejšie sú exekučnými zrážkami postihnutí poberatelia starobných dôchodkov, ktorých bolo v júli tohto roka 20,5-tisíca. Počet poberateľov invalidných penzií s exekučnou zrážkou minulý mesiac dosiahol takmer 11,6-tisíca.

Exekúcie sa prepočítavajú dôchodcom vždy v polovici roka, keď sa mení životné minimum a dôchodcom musí zostať na životné náklady viac peňazí.

Viac k témam: dôchodcovia, exekúcie
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet dôchodcov s exekúciou klesá, od januára ich ubudlo takmer 1,5-tisíca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.