Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Plán obnovy sa neprerába podľa výsledkov volieb, ale dorába sa v najlepšom záujme Slovenska

 Webnoviny  18. február 2021  43
Plán obnovy sa neprerába podľa výsledkov volieb, ale dorába sa v najlepšom záujme Slovenska

18.2.2021 (Webnoviny.sk) - Minister financií Eduard Heger vylúčil, že by sa plán obnovy prerábal podľa toho, kto získal koľko percent vo voľbách. Zároveň dodal, že sa pripravuje na princípe „to najlepšie pre Slovensko“. A tento princíp musí vychádzať podľa Hegera z potrieb a možností Slovenska.

„My ten dokument neprerábame, my ten dokument dopracovávame na základe konzultácií s Európskou komisiou a na základe implementačného rizika v rámci domácich pomerov. Toto je to, čo s tým dokumentom robíme. Vzhľadom na to, že vyspelé krajiny idú Slovensku prispieť miliardy na obnovu, je na mieste, že sa Európska komisia zapája. A ak sa teda investujú prostriedky do ekonomiky, je potrebné, aby boli nasmerované správne,“ povedal vo štvrtok Heger.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu„Diskutujeme s Európskou komisiou, zapracovávame pripomienky. Nerobí to len voči Slovensku, ale aj voči ostatným členským štátom,“ uviedol Heger. Materiál teda prispôsobujú tak, aby vedeli správne implementovať peniaze. Aby sa Slovensku nestalo to, čo pri EÚ fondoch, kde máme nevyčerpané prostriedky. „To sa nám pri pláne obnovy nemôže stať,“ dodal Heger.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Plán obnovy
Zdroj: Webnoviny.sk - Plán obnovy sa neprerába podľa výsledkov volieb, ale dorába sa v najlepšom záujme Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.