Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Pandémia sa podpísala aj na Veľkej noci, polovica Slovákov plánuje cez sviatky minúť najviac 100 eur

 Webnoviny   2. apríl 2021  54
Pandémia sa podpísala aj na Veľkej noci, polovica Slovákov plánuje cez sviatky minúť najviac 100 eur

2.4.2021 (Webnoviny.sk) - Až 65 % z opýtaných má hlbšie do peňaženky, a preto rozpočet na Veľkú noc mnohí ponížia zhruba o 30 % až 50 % v porovnaní s minuloročnými sviatkami.

Z marcového online prieskumu nákupného centra VIVO! Bratislava vyplýva, že kým po minulé roky zvykli Slováci minúť v priemere 140 eur na oslavu Veľkej noci, tento rok sa situácia zmenila a viac ako polovica opýtaných plánuje minúť maximálne 100 eur. Takmer 55 % ľudí tiež priznalo, že v tomto období nakupuje prevažne zľavnené výrobky.

Väčšina Slovákov ostane cez sviatky doma


Prieskum tiež priblížil, ako sa na najväčších kresťanských sviatkoch podpísala pandémia koronavírusu. Tá bude mať podľa výsledkov vplyv najmä na mobilitu Slovákov.

Škrt cez rozpočet spravili opatrenia zhruba polovici Slovákov, ktorí by za bežných okolností prežili sviatky na dovolenke. Viac ako 90 % Slovákov potvrdilo, že bude pre aktuálnu situáciu tento rok sláviť Veľkú noc doma, v kruhu užšej rodiny.

Pandémia ovplyvnila aj rodinný rozpočet


COVID-19 ovplyvnil aj rodinný rozpočet, čo potvrdila tretina respondentov.

Okrem toho, že rodiny znižujú plánované veľkonočné výdaje na nákupy aj o polovicu, škrtať budú tiež pri veľkonočných výslužkách pre „šibačov“. Neráta s nimi takmer 70 % opýtaných.

Viac k témam: nákupy, prieskum, Veľká noc
Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia sa podpísala aj na Veľkej noci, polovica Slovákov plánuje cez sviatky minúť najviac 100 eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.