Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Obchodníci žiadajú úpravu zdaňovania humanitárnej pomoci

 Webnoviny  16. marec 2022  297  
Obchodníci žiadajú úpravu zdaňovania humanitárnej pomoci

16.3.2022 (Webnoviny.sk) - Obchodníci žiadajú úpravu zdaňovania humanitárnej pomoci. Doplácajú na ňu samotní obchodníci formou zdanenia a nutnosti úhrady DPH.

Súčasné podmienky komplikujú obchodníkom poskytovanie pomoci a firmy tak prispievajú menej, ako by chceli. Informoval o tom predseda Iniciatívy slovenských maloobchodníkov (ISKM) Daniel Krakovský v tlačovej správe.

Vyzývame preto ministerstvo financií, aby naozaj urýchlene situáciu riešilo prijatím novely zákona, vďaka ktorej humanitárna pomoc nebude podliehať zdaneniu,“ uviedol Krakovský.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Členovia ISKM reagovali na situáciu spojenú s konfliktom na Ukrajine a viacerí sa rozhodli zapojiť do riešenia pomoci. Sú medzi nimi gastro prevádzky poskytujúce bezplatnú stravu, ďalšie, ktoré poskytli dobrovoľníkov z radov svojich zamestnancov, tí, ktorí zabezpečili materiálnu pomoc a aj firmy, ktoré posielajú peniaze organizáciám, ktoré pôsobia priamo na miestach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Gastro sektor, Humanitárna pomoc, materiálna pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Obchodníci žiadajú úpravu zdaňovania humanitárnej pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.