Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Nitriansky Jaguar je pripravený na ďalšie kolo testovania, čakajú už len na dodanie testovacích sád

 Webnoviny  12. január 2021  50
Nitriansky Jaguar je pripravený na ďalšie kolo testovania, čakajú už len na dodanie testovacích sád

12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nitriansky Jaguar Land Rover je pripravený pokračovať v ďalšom kole testovania na ochorenie COVID-19 v jeho závode vo štvrtok a v piatok tento týždeň. Pre agentúru SITA to potvrdila manažérka automobilky pre firemné záležitosti Miroslava Remenárová.

"Veríme, že sa podarí dodať nám antigénové testy tak, aby sme ho mohli uskutočniť. Prebieha k tomu aktívna komunikácia a v túto chvíľu čakáme na podrobnejšie informácie," dodala.

Viac o téme: KoronavírusTestovanie na COVID-19 sa vo fabrike uskutočnilo 7. a 8. januára. Celkovo Jaguar Land Rover otestoval 4 368 svojich zamestnancov a pracovníkov dodávateľských spoločností. Celkovo zaznamenal 78 pozitívnych prípadov.

Celý Nitriansky okres sa rozhodol pre nepriaznivú epidemickú situáciu zrealizovať tri kolá plošného testovania na COVID-19. V prvom otestovali 95 558 ľudí. Jednotlivé odberné tímy zaznamenali spolu 2 329 pozitívnych testov, miera pozitivity tak dosiahla hodnotu 2,44 percenta. Ďalšie dve kolá testovania sú naplánované v týždňových odstupoch.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Nitriansky Jaguar je pripravený na ďalšie kolo testovania, čakajú už len na dodanie testovacích sád © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.