Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Finančná správa zverejnila e-formuláre k dani z príjmov pre právnické osoby

 Webnoviny  12. január 2021  76
Finančná správa zverejnila e-formuláre k dani z príjmov pre právnické osoby

12.1.2021 (Webnoviny.sk) - Elektronické formuláre daňových priznaní k dani z príjmov sú dostupné už aj pre právnické osoby. Finančná správa ich v pondelok zverejnila na svojom portáli. Zároveň finančná správa zverejnila aj ďalšie formuláre a tlačivá. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

K formulárom pre fyzické osoby typu A aj B či k daňovému priznaniu k dani z pridanej hodnoty tak pribudol aj eFormulár pre podávanie daňových priznaní k dani z príjmov právnických osôb. "Finančná správa chce aj týmto spôsobom prispieť ku komfortu a spokojnosti svojich klientov," uviedla hovorkyňa finančnej správy.

Okrem formulárov k dani z príjmov finančná správa v uplynulých dňoch pripravila aj ďalšie tlačivá. Zverejnené je už napríklad aj tlačivo žiadosti o vydanie potvrdenia o daňovej rezidencii, oznámenie o zániku daňovej povinnosti, či oznámenie o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou.

Viac k témam: daň z príjmu, daňové priznanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa zverejnila e-formuláre k dani z príjmov pre právnické osoby © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.