Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Nezamestnanosť na Slovensku tretí mesiac po sebe klesla. Opatrenia, ktoré prijímame, fungujú, chváli vládu Krajniak

 Webnoviny  20. november 2020  58
Nezamestnanosť na Slovensku tretí mesiac po sebe klesla. Opatrenia, ktoré prijímame, fungujú, chváli vládu Krajniak

20.11.2020 (Webnoviny.sk) - Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku tretí mesiac po sebe klesla. V októbri tohto roka sa oproti septembru znížila o 0,08 percentuálneho bodu na 7,35 %. V septembri tohto roka pritom miera nezamestnanosti medzimesačne klesla o 0,17 percentuálneho bodu a v auguste o 0,05 percentuálneho bodu.

Viac o téme: Koronavírus


Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 201 281 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní so septembrom ide o pokles o 2 368 ľudí.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírus


Na piatkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina). Podľa neho sa ukazuje, že opatrenia voči koronakríze boli nastavené dobre. "Opatrenia, ktoré prijímame, fungujú," povedal. Od augusta si podľa neho našlo na Slovensku prácu 53-tisíc nezamestnaných.

Viac k témam: minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Nezamestnanosť na Slovensku tretí mesiac po sebe klesla. Opatrenia, ktoré prijímame, fungujú, chváli vládu Krajniak © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.