Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Nepriaznivý vývoj na pracovnom trhu mierne ustal, Sociálna poisťovňa evidovala nárast aj zamestnancov

 Webnoviny  13. november 2020  56
Nepriaznivý vývoj na pracovnom trhu mierne ustal, Sociálna poisťovňa evidovala nárast aj zamestnancov

13.11.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zaznamenala v októbri tohto roka oproti septembru mierny nárast počtu zamestnávateľov aj zamestnancov. Štatistické údaje z jej registra potvrdzujú, že nepriaznivý vývoj na pracovnom trhu v jarnom a letnom období, spôsobený predovšetkým šírením pandémie COVID-19, na jeseň ustal.

Najviac od začiatku roka


Priemerné mesačné počty zamestnávateľov za desať mesiacov tohto roka pritom dokonca dosahujú vyššie hodnoty ako za celý minulý rok, konštatuje poisťovňa v tlačovej správe.

Kým v septembri tohto roka bolo v registri Sociálnej poisťovne evidovaných 189,5-tisíca zamestnávateľov, v októbri ich bolo vyše 189,6-tisíca.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


"Je to najviac od začiatku roka," upozornila poisťovňa. Priemerný mesačný počet zamestnávateľov za desať mesiacov tohto roka predstavuje 187,7-tisíca, vlani to bolo 186,2-tisíca.

Úroveň minulého roka ešte neprekročili


Na pracovnom trhu túto jeseň mierne stúpa aj počet zamestnancov, hoci minuloročnú úroveň ešte neprekročil. Kým v septembri tohto roka Sociálna poisťovňa evidovala 1 milión 980,8-tisíca zamestnancov s pravidelným i nepravidelným príjmom, resp. s odvodovou úľavou, v minulom mesiaci bolo v registri 1 milión 985,2-tisíca takýchto zamestnancov.

"Tohtoročný priemerný mesačný počet zamestnancov za január až október predstavuje 1 982 897, za celý minulý rok to bolo 2 023 341," dodala Sociálna poisťovňa.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Nepriaznivý vývoj na pracovnom trhu mierne ustal, Sociálna poisťovňa evidovala nárast aj zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.