Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Nemecký export do Ruska medzimesačne stúpol o takmer 30 percent
Webnoviny 9. júl 2022 566
9.7.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecký zahraničný obchod v máji skončil v deficite, a to prvýkrát od roku 1991. Dôvodom boli vyššie ceny importu. Informoval o tom v pondelok Spolkový štatistický úrad.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Úrad uviedol, že hodnota nemeckého vývozu bola v máji 125,8 miliardy eur, ale hodnota dovozu dosiahla sumu 126,7 miliardy eur. Zahraničný obchod krajiny vykázal schodok v objeme takmer jednej miliardy eur.
Nemecký export do Ruska v porovnaní s aprílom stúpol o takmer 30 percent po tom, ako v apríli klesol o 60 percent pre vojnu na Ukrajine a s tým súvisiace sankcie. Avšak objem vývozu do Ruska bol minulý mesiac o viac ako polovicu menší v porovnaní s májom 2021.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecký export do Ruska medzimesačne stúpol o takmer 30 percent © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Zelenskyj potvrdil ďalší dronový útok na Leningradskú oblasť
Fico si vo Francúzsku uctil československých vojakov, pripomenul aj oslobodenie Slovenska – VIDEO
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby