Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Najbohatším ľuďom narástol počas pandémie majetok o bilióny eur, šéf OSN vyzval na ich zdanenie

 Webnoviny  13. apríl 2021  26
Najbohatším ľuďom narástol počas pandémie majetok o bilióny eur, šéf OSN vyzval na ich zdanenie

13.4.2021 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres vyhlásil, že pandémia koronavírusu prehĺbila nerovnosti vo svete. Vyzval preto na urýchlené prijatie opatrení vrátane zavedenia dane pre tých, ktorí profitovali počas pandémie ochorenia COVID-19. Tá by podľa neho pomohla financovať globálne zotavenie z obdobia pandémie.

Viac o téme: KoronavírusAko uviedol Guterres, podľa najnovších správ majetok najbohatších ľudí sveta od vypuknutia pandémie narástol o 5 biliónov dolárov (4,2 bilióna eur). Vládam jednotlivých štátov preto odkázal, aby zvážili solidárnu daň alebo daň z majetku v prípade osôb, ktoré zbohatli počas pandémie, na zníženie extrémnych nerovností zvýraznených súčasnou situáciou.

Viac k témam: COVID-19, daň, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Najbohatším ľuďom narástol počas pandémie majetok o bilióny eur, šéf OSN vyzval na ich zdanenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.