Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo práce hľadá dobrovoľníkov do zariadení sociálnych služieb, dostanete stravu aj slušný plat

 Webnoviny  15. marec 2021  30
Ministerstvo práce hľadá dobrovoľníkov do zariadení sociálnych služieb, dostanete stravu aj slušný plat

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) hľadá dobrovoľníkov na prácu v pobytových zariadeniach sociálnych služieb. Zariadenia sociálnych služieb záujemcom o prácu ponúkajú ubytovanie, stravu a odmenu od 7 do 10 eur za hodinu v závislosti od vykonávanej pozície.

Formulár pre dohodárov do covid zariadení je od 5. marca tohto roka zverejnený na webovej stránke ministerstva práce. Rezort práce a sociálnych vecí o tom informoval v tlačovej správe.

Potrebné je mať požadované vzdelanie


Prihlásiť sa môžu dospelé osoby, ktoré majú vzdelanie v oblasti, o ktorú majú záujem (napríklad zdravotná sestra), resp. majú príslušné oprávnenie (napríklad šoféri vodičský preukaz, či kuchári zdravotný preukaz). Dobrovoľníci si môžu vybrať, či chcú pomáhať v covidových alebo necovidových častiach zariadení.

Viac o téme: Koronavírus


„Za prvé dni od začiatku registrácie má rezort v evidencii už 20 prihlásených dobrovoľníkov," uvádza sa v tlačovej správe.

O sprostredkovanie spolupráce môžu zariadenia sociálnych služieb požiadať prostredníctvom univerzálneho štandardného formulára na webovej stránke rezortu práce, ktorý sa nachádza v časti pre zariadenia sociálnych služieb. Týmto formulárom žiadajú nielen o personálnu, ale aj psychosociálnu, duchovnú či materiálnu pomoc.

Zamestnanci sú vyčerpaní


Napriek tomu, že sa situácia v zariadeniach sociálnych služieb zlepšuje, niektorým zariadeniam chýba personál. „Zamestnanci sú buď v karanténne, alebo na pandemickej PN, a tí, ktorí pracujú, sa o klientov starajú nepretržite a sú vyčerpaní,“ upozornil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

V necovidových častiach zariadení sociálnych služieb a centier pre deti a rodiny vypomáhajú aj študentky a študenti z partnerských vysokých škôl združených v Asociácii vzdelávateľov v sociálnej práci, ktoré v závere minulého roka podpísali s ministerstvom práce memorandum o spolupráci.

Viac k témam: Koronavírus, voľné pracovné miesta
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo práce hľadá dobrovoľníkov do zariadení sociálnych služieb, dostanete stravu aj slušný plat © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.