Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Ministerstvo práce dostane ďalších 330 miliónov eur, pôjdu na podporu a udržanie zamestnanosti

 Webnoviny  26. máj 2021  62
Ministerstvo práce dostane ďalších 330 miliónov eur, pôjdu na podporu a udržanie zamestnanosti

26.5.2021 (Webnoviny.sk) - Rezort práce a sociálnych vecí dostane 330 miliónov eur na dofinancovanie poskytovania príspevkov na udržanie zamestnanosti pre zamestnávateľov a samostatne zárobkovo činné osoby. V stredu o tom rozhodla vláda. Táto suma podľa ministerstva práce a sociálnych vecí zabezpečí financovanie tohto projektu do konca júna tohto roka.

Na projekt na udržanie zamestnanosti sa malo podľa ministerstva práce v období od marca minulého roka do júna tohto roka pôvodne vynaložiť 1,67 miliardy eur. Od začiatku mimoriadnej situácie k 17. máju tohto roka úrady práce už vyplatili viac ako 1,6 miliardy eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


„Na základe aktuálnych odhadov čerpania sa predpokladá potreba finančných prostriedkov na zabezpečenie realizácie projektu do konca júna 2021 v sume takmer 2 miliardy eur," uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí. Tento rozdiel je podľa rezortu spôsobený nepriaznivým vývojom epidemickej situácie v jarných mesiacoch tohto roka, ktorý viedol k vyššiemu čerpaniu Prvej pomoci.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, zamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo práce dostane ďalších 330 miliónov eur, pôjdu na podporu a udržanie zamestnanosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.