Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Minister investícií Balík stojí pred veľkou výzvou, zabrániť chce prepadnutiu starých eurofondov

 Webnoviny  15. máj 2023  196  
Minister investícií Balík stojí pred veľkou výzvou, zabrániť chce prepadnutiu starých eurofondov

15.5.2023 (SITA.sk) - Zabrániť prepadnutiu eurofondov z programového obdobia 2014 až 2020 je veľkou výzvou, pretože v miere čerpania je Slovensko na chvoste krajín Európskej únie.

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie vo vláde odborníkov Peter Balík o tom informoval v pondelok s tým, že zároveň je potrebné naštartovať čerpanie a začať vyhlasovať výzvy z nového programového obdobia 2021 až 2027.

Dôrazne bude načúvať potrebám


„Chceme napomôcť zvyšovaniu kvality života v našich mestách a regiónoch, a toto bude určite mojou prioritou ako ministra investícií," vyhlásil.

Nový minister investícií považuje za dôležité nastaviť procesy tak, aby čerpanie eurofondov v budúcnosti mohlo byť čo najefektívnejšie.

Preto budú veľmi dôrazne načúvať potrebám a problémom miest a regiónov ako partnerov. Zabrániť prepadnutiu eurofondov je podľa Balíka jedna z jeho troch hlavných priorít.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová vymenovala úradnícku vládu (fotografie)

Spustiť chce projekty v digitalizácii


„Budem chcieť veľmi úzko spolupracovať s ostatnými ministrami a ministerkami, ktoré môžu zlepšiť čerpanie zo starého programového obdobia a budem veľmi pravidelne a aktívne komunikovať aj s premiérom na túto tému," poznamenal.

Druhá priorita rezortného šéfa sa týka nového programového obdobia, v rámci ktorého by chceli čo najskôr vyhlásiť prvé výzvy.

„Treťou nemenej dôležitou prioritou je spustiť projekty v oblasti digitalizácie aj informatizácie, ktoré uľahčia život obyvateľom Slovenska," dodal minister Balík.

Viac k témam: Čerpanie eurofondov, Eurofondy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Minister investícií Balík stojí pred veľkou výzvou, zabrániť chce prepadnutiu starých eurofondov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.