Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Miera nezamestnanosti v Európskej únii stagnovala, ale na Slovensku mierne klesla

 Webnoviny   1. február 2021  64
Miera nezamestnanosti v Európskej únii stagnovala, ale na Slovensku mierne klesla

1.2.2021 (Webnoviny.sk) - Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne sa v decembri medzimesačne nezmenila a zostala na úrovni 8,3 percenta. V rámci celej Európskej únie (EÚ) nezamestnanosť v decembri tiež zostala na novembrovej úrovni, a to vo výške 7,5 percenta. Na Slovensku však nezamestnanosť klesla na 7 percent z novembrových 7,1 percenta. Informoval o tom v pondelok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Celkovo bolo podľa odhadov Eurostatu v decembri v EÚ bez práce 16 miliónov ľudí, z čoho 13,671 milióna nezamestnaných bolo v eurozóne. Oproti novembru počet nezamestnaných v EÚ stúpol o 67-tisíc a v rámci eurozóny o 55-tisíc. Počet nezamestnaných obyvateľov Slovenska sa v decembri medzimesačne znížil na 190-tisíc z novembrových 192-tisíc.

Viac k témam: miera nezamestnanosti, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Miera nezamestnanosti v Európskej únii stagnovala, ale na Slovensku mierne klesla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.