Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Mestá a vyššie územné celky môžu žiadať o financie z EÚ, majú im pomôcť s následkami koronakrízy

 Webnoviny  15. marec 2021  30
Mestá a vyššie územné celky môžu žiadať o financie z EÚ, majú im pomôcť s následkami koronakrízy

15.3.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zdravotníctva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na ochranu verejného zdravia a zníženie dopadov koronavírusovej pandémie na regionálnej a miestnej úrovni. Ako informuje rezort, chce tak zmierniť dopady na rozpočty regionálnej a miestnej samosprávy pri ochrane verejného zdravia počas pandémie ochorenia COVID-19.

Z Európskeho fondu regionálneho rozvoja pôjde na tento účel 16 mil. eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Do výzvy sa môžu zapojiť všetky krajské mestá vrátane hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislava a vyššie územné celky. Financie budú môcť čerpať aj obce, ktoré vytvárajú tzv. mestské funkčné oblasti krajských miest.

Ide takmer o 200 oprávnených obcí, ktoré môžu v spolupráci s krajskými mestami požiadať o finančné prostriedky na úhradu zvýšených výdavkov prijatých opatrení na zníženie šírenia koronavírusu. Výška príspevku je určená podľa počtu obyvateľov obce, ktorej budú poskytnuté finančné prostriedky. Výška príspevku na jedného obyvateľa je stanovená na 7,32 eura.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, eurofondy
Zdroj: Webnoviny.sk - Mestá a vyššie územné celky môžu žiadať o financie z EÚ, majú im pomôcť s následkami koronakrízy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.