Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Matovičova reforma je v spiacom režime, rodiny môžu podľa Tomáša na 200-eurový príspevok zabudnúť

 Webnoviny   5. august 2021  95
Matovičova reforma je v spiacom režime, rodiny môžu podľa Tomáša na 200-eurový príspevok zabudnúť

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Z daňovo-odvodovej reformy, ktorá mala priniesť príspevok na dieťa vo výške 200 eur, nič nebude. Vyhlásil to podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia Erik Tomáš. Minister financií Igor Matovič najprv podľa Tomáša reformu predstavil ako Veľký tresk a aktuálne len oznámil, že je v spiacom režime. Dodal, že tento zámer bol vzhľadom na objem potrebných finančných prostriedkov nerealistický.

Tomáš zároveň pripomenul, že strana Hlas - sociálna demokracia navrhovala jednorázový prídavok na dieťa vo výške 300 eur, ako aj zdvojnásobenie klasického detského prídavku, no oba zákony v parlamente neprešli.

„Naše návrhy boli racionálnejšie a únosnejšie pre štátny rozpočet, ale vládny valec ich zmietol zo stola. Namiesto toho jednorázový prídavok priznal len rodinám žijúcim zo sociálnych dávok a zvýšený pravidelný prídavok neschválil vôbec,“ uzavrel Tomáš.

Viac k témam: daňovo-odvodová reforma, príspevok na dieťa
Zdroj: Webnoviny.sk - Matovičova reforma je v spiacom režime, rodiny môžu podľa Tomáša na 200-eurový príspevok zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.