Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Máte nárok na pandemickú PN-ku? Nezabudnite do Sociálnej poisťovne zaslať žiadosť o jej vyplatenie

 Webnoviny  18. december 2020  55
Máte nárok na pandemickú PN-ku? Nezabudnite do Sociálnej poisťovne zaslať žiadosť o jej vyplatenie

18.12.2020 (Webnoviny.sk) - Poistenci, ktorí žiadajú o pandemické nemocenské, by po uznaní práceneschopnosti (PN) lekárom nemali zabudnúť odoslať do Sociálnej poisťovne elektronickú žiadosť o túto dávku.

V tlačovej správe to pripomína Sociálna poisťovňa. Formulár je v dvoch variantoch zverejnený na webovej stránke Sociálnej poisťovne podľa toho, či poistenec má alebo nemá aktivovaný elektronický občiansky preukaz.

Viac o téme: Koronavírus


Ako ďalej upozorňuje Sociálna poisťovňa, lekár zašle do evidencie poisťovne potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti poistenca, ktorú uznal pre karanténne opatrenia, resp. izolácie. Poistenec si následne sám vyplní elektronickú žiadosť o pandemické nemocenské a hneď ju odošle.

"Cieľom tohto postupu je snaha Sociálnej poisťovne urýchliť vybavenie žiadosti a aj vyplatenie „péenky“ poistencovi. Je to najrýchlejší spôsob vybavenia pandemickej PN, a to bez rizikového osobného kontaktu i bez ďalšej telefonickej komunikácie," upozornila poisťovňa.

Viac k témam: Koronavírus, pandemická PN
Zdroj: Webnoviny.sk - Máte nárok na pandemickú PN-ku? Nezabudnite do Sociálnej poisťovne zaslať žiadosť o jej vyplatenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.