Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Lyžiarske svahy vo Francúzsku počas Vianoc zatvoria, vláda chce zakázať výlety do Švajčiarska

 Webnoviny   1. december 2020  51
Lyžiarske svahy vo Francúzsku počas Vianoc zatvoria, vláda chce zakázať výlety do Švajčiarska

1.12.2020 (Webnoviny.sk) - Lyžiarske svahy vo Francúzsku budú počas Vianoc zatvorené. Vláda tiež podnikne kroky, aby obyvateľom zabránila navštevovať strediská v susednom Švajčiarsku. Vyhlásil to v utorok francúzsky prezident Emmanuel Macron.

„Ak máme krajiny... ktoré nechávajú lyžiarske strediská otvorené, tak musíme zaviesť kontrolné opatrenia,“ povedal Macron. O ich konkrétnej podobe podľa neho vláda rozhodne v najbližších dňoch.

Francúzsky premiér Jean Castex minulý týždeň oznámil, že centrá zimných športov budú môcť počas Vianoc otvoriť. Vleky a lanovky na svahoch však zostanú zatvorené najmenej do budúceho mesiaca.

Francúzsko začalo v sobotu uvoľňovať pandemické opatrenia. Bary a reštaurácie však budú predbežne mimo prevádzky minimálne do 20. januára.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, lyžiarske strediská, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Lyžiarske svahy vo Francúzsku počas Vianoc zatvoria, vláda chce zakázať výlety do Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.