Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video)

 Webnoviny  27. jún 2022  199  
Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video)

27.6.2022 (Webnoviny.sk) - Lídri krajín v zoskupení G7 sa na samite zaviazali podporovať Ukrajinu „tak dlho, ako to bude potrebné“.

Poskytnutie pomoci Ukrajincom


V spoločnom vyhlásení po videokonferencii s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským zdôraznili svoj „neochvejný záväzok podporovať vládu a ľud Ukrajiny v ich odvážnej obrane suverenity a územnej celistvosti svojej krajiny“. Ako tiež uviedli, je na Ukrajine, aby rozhodla o budúcom mierovom urovnaní bez vonkajšieho tlaku a vplyvu.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePredstavitelia siedmich popredných ekonomík sveta vyhlásili, že budú naďalej stáť pri Ukrajine a budú jej poskytovať finančnú, humanitárnu, vojenskú a diplomatickú podporu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zníženie ruských príjmov


Budú tiež podľa svojich slov pokračovať v hľadaní „nových spôsobov, ako izolovať Rusko od účasti na globálnom trhu“ a sú odhodlaní „znížiť ruské príjmy vrátane príjmov zo zlata“.

Rusko musí dodržiavať medzinárodné záväzky vrátane zákazov používania chemických, biologických alebo jadrových zbraní, prízvukovali lídri a zároveň vyjadrili „vážne znepokojenie“ nad vyhlásením Moskvy, že pošle raketový systém schopný niesť jadrové hlavice Bielorusku.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Lídri krajín G7 stoja za Ukrajinou, budú jej poskytovať finančnú či vojenskú pomoc (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.