Streda, 12. máj 2021
Zamračené  10,7 °C
Mimoriadne správy

Koronakríza nezvýšila počet poberateľov dávok v nezamestnanosti, ich počet opäť klesol

 Webnoviny  17. február 2021  54
Koronakríza nezvýšila počet poberateľov dávok v nezamestnanosti, ich počet opäť klesol

17.2.2021 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti na Slovensku klesol v januári tohto roka štvrtý mesiac po sebe. V minulom mesiaci vyplatila Sociálna poisťovňa 45,9 tisíca dávok v nezamestnanosti. Oproti decembru vlaňajška išlo o pokles o 1,6 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Výraznejší úbytok počtu poberateľov nezamestnaneckých dávok zaznamenala poisťovňa v októbri minulého roka, a to zo septembrových 76-tisíc na 53,6 tisíca. Za týmto poklesom však stojí najmä ukončenie vyplácania pandemických dávok v nezamestnanosti, ktoré poisťovňa poslednýkrát vyplatila v septembri vlaňajška.

Na konci augusta sa totiž skončilo predĺžené podporné obdobie v nezamestnanosti. Tzv. pandemickú dávku v nezamestnanosti poberali tí nezamestnaní, ktorým uplynulo šesťmesačné podporné obdobie v čase krízovej situácie a zostali v evidencii nezamestnaných pre sťažené podmienky pri hľadaní zamestnania počas krízového obdobia.

Viac k témam: COVID-19, dávka v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronakríza nezvýšila počet poberateľov dávok v nezamestnanosti, ich počet opäť klesol © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.