Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Konflikt na Ukrajine zabrzdil rokovania o daňovej a dôchodkovej reforme, podľa Matoviča sa bude musieť všetko nanovo prepočítať (video)

 Webnoviny   8. marec 2022  274  
Konflikt na Ukrajine zabrzdil rokovania o daňovej a dôchodkovej reforme, podľa Matoviča sa bude musieť všetko nanovo prepočítať (video)

8.3.2022 (Webnoviny.sk) - Vojna na Ukrajine pribrzdila koaličné rokovania o daňovej a dôchodkovej reforme. Na tlačovej besede to povedal minister financií Igor Matovič.

Pomoc pre ľudí zasiahnutých vojnou


Za tejto situácie musíme nanovo prepočítať aj prípadné výdavky," povedal. Vládna koalícia si podľa neho musí „znova opakovane otočiť každé jedno euro".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Štát by mal byť podľa neho v aktuálnej situácii sociálny a pomoc smerovať na tých, ktorí pomoc potrebujú. „Týka sa to aj daňovej reformy, aj rodičovského bonusu od Milana Krajniaka," povedal.

Bezpečnosť Európy


Minister financií tvrdí, že posledné dva týždne sa s ministrom práce a sociálnych vecí Milanom Krajniakom o rodičovskom bonuse nerozprával a koalícia tiež nerokovala o daňovej reforme a zdrojoch jej krytia.

„Keď sa najbližšie v koalícii rozprávať budeme, tak už to budú iné figúrky na šachovnici, ktoré budeme musieť zvažovať," povedal. Za prioritu v súčasnosti považuje zabezpečenie energetickej a bezpečnostnej suverenity Európy.

„Svet, ktorý platil v koaličných rozhovoroch pred dvomi týždňami, je úplne iný svet, ako bude platiť dnes," dodal minister financií.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Daňová reforma, Dôchodková reforma, Rodičovský bonus, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Konflikt na Ukrajine zabrzdil rokovania o daňovej a dôchodkovej reforme, podľa Matoviča sa bude musieť všetko nanovo prepočítať (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.