Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Kanada uvalila na Rusko nové sankcie, oznámila ministerka zahraničia Jolyová

 Webnoviny  23. február 2024  124  
Kanada uvalila na Rusko nové sankcie, oznámila ministerka zahraničia Jolyová

23.2.2024 (SITA.sk) - Kanada uvalila nové sankcie proti Rusku, ktoré sa týkajú desiatich osôb a 153 spoločností.

Nové sankcie budú cielené na tých, ktorí dodávajú Rusku vojenské vybavenie, ponúkajú služby, ako je poistenie ruských vojakov, a inak pomáhajú podporovať financie a logistiku Ruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajineOttawa to oznámila v piatok v predvečer druhého výročia začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

„ Kým nebude úplne obnovená suverenita a teritoriálna celistvosť Ukrajiny, budeme naďalej používať opatrenia proti ruskej vláde, ktoré narúšajú jej schopnosť viesť nezákonnú vojnu, kým nebude úplne obnovená suverenita a teritoriálna celistvosť Ukrajiny,“ konštatovala kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, sankcie voči Rusku
Zdroj: SITA.sk - Kanada uvalila na Rusko nové sankcie, oznámila ministerka zahraničia Jolyová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.