Štvrtok, 6. máj 2021
Oblačno  5,7 °C
Mimoriadne správy

Inšpektori preverili povinnú prácu z domu. Čo zistili pri kontrolách?

 Webnoviny  10. február 2021  48
Inšpektori preverili povinnú prácu z domu. Čo zistili pri kontrolách?

10.2.2021 (Webnoviny.sk) - Počas prvých dvoch dní kontroly dodržiavania nariadenej práce z domu inšpektori práce nezistili žiadne porušenie zákona. Na brífingu po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak.

Viac o téme: Koronavírus


Inšpektori práce podľa neho vykonali 35 kontrol, počas ktorých preverili dodržiavanie práce z domu u 100 zamestnancov. "Doposiaľ nezistili porušenie home office," uviedol šéf rezortu práce a sociálnych vecí.

Vláda nariadila od začiatku tohto týždňa prácu z domu pre všetkých ľudí, ktorým to charakter ich práce umožňuje. Ako minulý týždeň uviedol minister Krajniak, nariadenie práce z domu pre zamestnanca bolo doteraz na rozhodnutí samotného zamestnávateľa, po novom takéto nariadenie vydáva vláda.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Veľa ľudí sa totiž podľa ministra obracalo na rezort práce a sociálnych vecí s podnetom, že im zamestnávateľ neumožnil prácu z domu, hoci povaha ich práce takýto pracovný režim umožňuje.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Národný inšpektorát práce, práca z domu
Zdroj: Webnoviny.sk - Inšpektori preverili povinnú prácu z domu. Čo zistili pri kontrolách? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.