Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu

 Webnoviny   5. február 2021  65
Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu

5.2.2021 (Webnoviny.sk) - Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Národného inšpektorátu práce Ladislav Kerekeš. „Desiatky inšpektorov práce zo všetkých krajov Slovenska sa od pondelka 8. februára zapoja do mimoriadnej previerky," uviedol hovorca a dodal, že inšpekcie sa zamerajú predovšetkým na dohľad nad plnením povinností zamestnávateľov podľa zákona o BOZP.

„Súčasťou previerok bude najmä preverenie nevyhnutnosti prítomnosti zamestnancov na pracovisku a využitia možnosti zamestnávateľov na nariadenie výkonu práce zamestnancov z domácnosti," doplnil.

Viac o téme: KoronavírusPrioritne sa inšpektori zamerajú na aktuálne podnety zamestnancov ako aj na zamestnávateľov v rizikových oblastiach, kde je vyššia pravdepodobnosť závažných nedostatkov a nesystematického prístupu k BOZP. „Sankcie za zistené porušenia budú udeľované v zmysle zákona o inšpekcii práce, pričom inšpektoráty práce budú prihliadať na mieru závažnosti porušenia a jeho prípadné následky," uzavrel hovorca.

Viac k témam: Národný inšpektorát práce, práca z domu
Zdroj: Webnoviny.sk - Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.