Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov

 Webnoviny  17. máj 2022  51
Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov

17.5.2022 (Webnoviny.sk) - Maďarský hrubý domáci produkt v prvom kvartáli podľa neupravených údajov medziročne vzrástol o 8,2 percenta a podľa sezónne a kalendárne upravených údajov stúpol o osem percent. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom sa ekonomika krajiny počas januára až marca zväčšila o 2,1 percenta. Informoval o tom v utorok na svojej internetovej stránke maďarský štatistický úrad.

K hospodárskemu rastu Maďarska v prvom štvrťroku prispeli takmer všetky odvetvia. Najviac však posilnil priemyselný sektor a odvetvie trhových služieb. V rámci priemyslu výrazne vzrástla predovšetkým výroba potravín a nápojov, rafinovaných ropných produktov a elektrických zariadení. V segmente trhových služieb najviac vzrástla produkcia v oblasti dopravy a skladovania.

Viac k témam: Hospodárstvo, Hrubý domáci produkt
Zdroj: Webnoviny.sk - Hospodárstvu Maďarska sa v prvom štvrťroku darilo, výrazne vzrástla najmä výroba potravín a nápojov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.