Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia

 Webnoviny  14. jún 2022  173  
Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia

14.6.2022 (Webnoviny.sk) - Hasiči, policajti, záchranári i štátni zamestnanci rezortu vnútra si od začiatku júla finančne prilepšia. Čaká ich zvýšenie platov o tri percentá. Zvýšenie platov vychádza z uzatvorených kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa pre verejnú a štátnu službu na rok 2022. Informoval o tom Tlačový odbor rezortu vnútra v tlačovej správe.

„Hasiči, záchranári a policajti sú tí, ktorí dennodenne pri svojej práci nasadzujú svoje životy, preto si aj ich práca zaslúži ocenenie,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Platy zamestnancov v štátnej službe a vo verejnom záujme sa v minulom roku nezvyšovali. Rezort vnútra, ktorý zamestnáva takmer 40-tisíc ľudí, navýšenie platov víta.

Viac k témam: Kolektívna zmluva, Zvyšovanie platov
Zdroj: Webnoviny.sk - Hasiči, policajti, záchranári a štátni zamestnanci si od júla finančne prilepšia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.