Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Finančná správa zaistila vyše milióna litrov nafty, firmy sú podozrivé z reťazového podvodu (foto)

 Webnoviny  29. január 2021  83
Finančná správa zaistila vyše milióna litrov nafty, firmy sú podozrivé z reťazového podvodu (foto)

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Finančná správa zabránila daňovým únikom pri obchodovaní s pohonnými látkami. V rámci akcie Fénix zadržala v daňovom sklade v Nitrianskom kraji 1,2 milióna litrov motorovej nafty v spoločnostiach, ktoré sú podozrivé z reťazového podvodu. Na akcii sa podieľali desiatky ozbrojených aj neozbrojených príslušníkov finančnej správy.

V niektorých spoločnostiach finančná správa podľa jej hovorkyne Martiny Rybanskej identifikovala vysoko rizikovú DPH, preto majú otvorené kontroly na túto daň. Zadržaním a prevezením motorovej nafty finančná správa zabránila možnému daňovému úniku. Naftu previezla do Bratislavského kraja, na prevoz použila 39 cisterien.

Hodnota zadržanej motorovej nafty je takmer 600-tisíc eur. Finančná správa ju zaistila dovtedy, kým nepreverí vlastnícke vzťahy a nepríde k úhrade DPH. Finančná správa podľa Rybanskej nebude o podrobnostiach informovať, pretože vykonáva v tejto záležitosti ďalšie potrebné úkony.

Viac k témam: nafta, podvod
Zdroj: Webnoviny.sk - Finančná správa zaistila vyše milióna litrov nafty, firmy sú podozrivé z reťazového podvodu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.