Štvrtok, 6. máj 2021
Zamračené  4,4 °C
Mimoriadne správy

Cestovný ruch má za sebou najhorší rok v histórii, celosvetovo prišiel o viac ako bilión dolárov

 Webnoviny  29. január 2021  59
Cestovný ruch má za sebou najhorší rok v histórii, celosvetovo prišiel o viac ako bilión dolárov

29.1.2021 (Webnoviny.sk) - Globálny cestovný ruch prišiel pre pandemické opatrenia vlani o 1,3 bilióna dolárov (1,075 bilióna eur). Informovala o tom Svetová organizácia cestovného ruchu (UNWTO).

Podľa údajov spomenutej inštitúcie bol vlaňajšok najhorším rokom v histórii cestovného ruchu, keď počet turistov celosvetovo poklesol o 74 percent. Destinácie na celom svete privítali v roku 2020 o miliardu návštevníkov menej ako v predchádzajúcom roku.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuPre porovnanie, počas svetovej hospodárskej krízy v roku 2009 zaznamenal cestovný ruch 4-percentný pokles. Finančná strata bola vtedy 11-krát nižšia ako vlani.

Viac k témam: cestovný ruch, tržby, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk - Cestovný ruch má za sebou najhorší rok v histórii, celosvetovo prišiel o viac ako bilión dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.