Piatok, 13. december 2019
Oblačno  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Európska únia schválila sankcie proti Turecku, pri Cypre robí nelegálne vrty na ťažbu plynu

 Webnoviny  16. júl 2019  79
Európska únia schválila sankcie proti Turecku, pri Cypre robí nelegálne vrty na ťažbu plynu

16.7.2019 (Webnoviny.sk) - Ministri zahraničných vecí Európskej únie schválili sankcie voči Turecku pre nelegálne vrty zamerané na ťažbu plynu pri Cypre.

Ministri vo vyhlásení uviedli, že vzhľadom na to, že Turecko pokračuje v nelegálnych vrtoch a realizuje nové, prerušujú rokovania o dohode o leteckej doprave. Zároveň ministri požiadajú Európsku investičnú banku, aby "prehodnotila" poskytovanie úverov Turecku.

Šéfovia diplomacie členských krajín EÚ ďalej schválili návrh Európskej komisie, aby sa znížila finančná pomoc Turecku v budúcom roku. Ministri upozornili, že sa pracuje na ďalších opatreniach.

Turecko neuznáva Cyprus za samostatný štát a uplatňuje si nárok na 44 percent cyperskej exkluzívnej ekonomickej zóny. Severocyperská turecká republika si robí nárok na ďalších 25 percent exkluzívnej ekonomickej zóny.

Viac k témam: Cyprus, Európska investičná banka, Európska únia, minister zahraničných vecí, sankcie proti Turecku, ťažba plynu
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia schválila sankcie proti Turecku, pri Cypre robí nelegálne vrty na ťažbu plynu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.