Nedeľa, 9. máj 2021
Jasno  6,6 °C
Mimoriadne správy

Do marca 2021 využilo dočasnú ochranu päť podnikateľských subjektov na Slovensku

 Webnoviny   9. apríl 2021  55
Do marca 2021 využilo dočasnú ochranu päť podnikateľských subjektov na Slovensku

9.4.2021 (Webnoviny.sk) - Do 31. marca 2021 dočasnú ochranu zo strany súdov využívalo celkovo päť podnikateľských subjektov na Slovensku. Počas marca súdy rozhodli o poskytnutí dočasnej ochrany podnikateľov pred veriteľmi iba dvom podnikateľským subjektom.

Zároveň ani jednej spoločnosti dočasnú ochranu nezrušili pre neplnenie podmienok na jej udelenie. Ako ďalej vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF - Slovak Credit Bureau (CRIF SK), podobne ani jednej spoločnosti súdy po podaní žiadosti dočasnú ochranu nezamietli.

„K najväčším záväzkom nových spoločností pod dočasnou ochranou patria dlhy voči Sociálnej poisťovni. Kým u jednej je to necelých 2-tisíc eur, u druhej dosahujú výšku viac ako pol milióna eur. Nedisponujeme ale informáciami, koľko tieto subjekty dlžia svojim obchodným partnerom,” dodala hlavná analytička CRIF SK Jana Marková s tým, že z piatich spoločností, ktoré k 31. marcu využívali dočasnú ochranu, tri podnikajú v priemysle, jedna v stavebníctve a jedna v oblasti umenia, zábavy a rekreácie. Najväčšou spoločnosťou „pod dočasnou ochranou“ je Fortischem so sídlom v Novákoch.

CRIF – Slovak Credit Bureau


Spoločnosť CRIF – Slovak Credit Bureau zabezpečuje na Slovensku prevádzku slovenských úverových registrov, bankového a nebankového, prostredníctvom ktorých si banky a stavebné sporiteľne, resp. leasingové a splátkové spoločnosti, overujú bonitu a schopnosť svojich klientov splácať budúce záväzky.

Obom registrom CRIF – Slovak Credit Bureau zabezpečuje technický servis a služby klientskych centier. Firma bola založená v máji 2004, jej jediným akcionárom je medzinárodná skupina CRIF.Viac k témam: Chemický závod Fortischem v Novákoch, dlhy, podnikateľský subjekt
Zdroj: Webnoviny.sk - Do marca 2021 využilo dočasnú ochranu päť podnikateľských subjektov na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.