Štvrtok, 15. máj 2025
Mimoriadne správy

Daimler zaplatí pokutu viac ako 800 miliónov eur, autá údajne nevyhovovali emisným požiadavkám

 Webnoviny  24. september 2019  545  
Daimler zaplatí pokutu viac ako 800 miliónov eur, autá údajne nevyhovovali emisným požiadavkám

24.9.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká prokuratúra uložila automobilke Daimler pokutu 870 mil. eur na základe obvinenia, že firma certifikovala dieselové vozidlá, ktorých emisie nevyhovovali regulačným požiadavkám.

Prokuratúra v Stuttgarte v utorok informovala, že výrobcovi áut Daimler bol udelený postih pre porušenie povinností dohľadu z nedbanlivosti. Automobilka Daimler uviedla, že je "v najlepšom záujme firmy", aby sa procedúra uzavrela a nebude sa odvolávať.

Daimler sa vyjadril, že zistenia prokuratúry o údajnom zlyhaní firmy, ktoré spôsobilo že časť áut nezodpovedala regulačným požiadavkám od roku 2008, sa v podstate týkajú príkazov nemeckých úradov na zvolávanie áut.

Automobilka uviedla, že aj naďalej má námietky voči týmto príkazom "s cieľom, aby sa záležitosť ujasnila" pre budúce situácie. Daimler dodal, že pokuta nebude mať nijaký dodatočný vplyv na zisk za tretí kvartál.

Viac k témam: automobilka Daimler, emisie
Zdroj: Webnoviny.sk - Daimler zaplatí pokutu viac ako 800 miliónov eur, autá údajne nevyhovovali emisným požiadavkám © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Vážime si vaše súkromie!x

Táto webová stránka používa technológie ako napr. cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšiť Vašu prácu s našou stránkou. Tento nástroj tiež používame s cieľom merania výsledkov alebo zosúladenia obsahu našej stránky. Keďže si vážime vaše súkromie, touto cestou by sme vás chceli požiadať o povolenie na využívanie týchto technológií.