Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosť

 Webnoviny  21. november 2020  77
Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosť

21.11.2020 (Webnoviny.sk) - Pokrok vo vývoji vakcíny proti ochoreniu COVID-19 priniesol optimizmus v súvislosti s budúcoročnou dovolenkou sezónou. Nedávno publikované laboratórne výsledky viacerých farmaceutických spoločností pracujúcich na vakcínach proti koronavírusu potešili zamestnancov v cestovnom roku po celom svete.

Tisícky Nemcov pri Jadrane


Optimizmus vzbudzujú aj správy z Nemecka, kde tamojšia vláda uviedla, že do budúceho leta by mohlo byť zaočkovaných 70 % obyvateľstva.

Medzi štáty, ktoré by takýto krok uvítali, patrí aj Chorvátsko. Práve na chorvátske pobrežie Jadranu každoročne zamieria tisícky Nemcov.

"Cestovný ruch by sa mohol začať zotavovať v druhom štvrťroku a v druhej polovici budúceho roka by sa mohol priblížiť k číslam spred pandémie," uviedol v tlačovej správe riaditeľ chorvátskeho združenia cestovného ruchu Veljko Ostojič.

Rezervácie na poslednú chvíľu


V Chorvátsku sa napriek pandemickej situácii stále denne nachádza 15 až 20-tisíc turistov.

V súvislosti s budúcoročnou letnou sezónou Ostojič očakáva väčší počet rezervácií na poslednú chvíľu, nárast on-line rezervácií a zvýšený záujem o zariadenia vyššej kategórie, ktoré zaručujú väčšiu izolovanosť návštevníkov.

"Kľúčovým kritériom pre výber cieľovej destinácie bude bezpečnosť v najširšom slova zmysle," dodáva Ostojič.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko očakáva budúci rok lepšiu turistickú sezónu, kľúčovým kritériom bude bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.