Piatok, 22. november 2024
Mimoriadne správy
- Záporožskej jadrovej elektrárni na juhu Ukrajiny hrozí odpojenie od elektriny
- Medzinárodný trestný súd vydal zatykač na izraelského premiéra pre vojnu v Pásme Gazy
- Rusi vo vojne proti Ukrajine prvýkrát použili medzikontinentálnu raketu
- Po tragédii na železničnej stanici v srbskom Novom Sade zatkli 11 ľudí
- Vulkanický systém neďaleko Reykjavíku opäť chrlil lávu
Boeing zredukuje výrobu strojov 737 Max, zameria sa na opravu softvéru letovej kontroly
WASHINGTON 7. apríla (WebNoviny.sk) - Americký výrobca lietadiel Boeing tento mesiac zredukuje produkciu svojho problémového stroja 737 Max, čo poukazuje na silnejúce finančné riziká, ktorým čelí po dvoch tragických nehodách tohto stroja.
Spoločnosť v piatok oznámila, že od polovice apríla zmenší výrobu lietadla 737 Max z 52 na 42 kusov mesačne, aby mohla sústrediť svoju pozornosť na nápravu softvéru letovej kontroly. Zníženie produkcie nie je úplným prekvapením, keďže Boeing už minulý mesiac prerušil dodávky strojov Max po tom, ako regulátori vo svete pozastavili ich prevádzku.
Generálny riaditeľ Boeingu Dennis Muilenburg označil redukciu výroby za dočasnú reakciu na prerušenie dodávok lietadiel Max. Boeing zákazníkom dodal necelých 400 týchto strojov, ale má nevybavených vyše 4 600 objednávok. Firma dúfala, že produkciu strojov Max v tomto roku zvýši na 57 lietadiel mesačne. Muilenburg vo vyhlásení uviedol, že cieľom zmenšenia výroby je udržanie zdravého produkčného systému a zachovanie terajšej zamestnanosti. Ide o spomalenie výroby, aby sa firma neskôr vyhla prudšej redukcii, ak náprava lietadla potrvá dlhšie, ako sa očakáva.
Hodnota akcií Boeingu v piatok uzavrela na úrovni 391,93 USD za kus, čo bolo oslabenie o 3,93 USD. Po skončení riadneho obchodovania na burze akcie spoločnosti klesli o ďalších 8,98 USD, čiže o 2,3 percenta na 382,85 USD za kus, čo bolo reakciou na správu o zmenšení výroby.
Viac k témam: Boeing, Boeing 737 MAX
Zdroj: Webnoviny.sk - Boeing zredukuje výrobu strojov 737 Max, zameria sa na opravu softvéru letovej kontroly © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Slovenskí vodiči siahnu hlbšie do peňaženky, zvyšovanie cien benzínu má pokračovaťNasledujúci článok
Cenu ropy podporila správa o silnej tvorbe pracovných miest v USA