Utorok, 28. január 2020
Oblačno  0,7 °C
Mimoriadne správy

Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

 Webnoviny  20. august 2019  49
Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky

20.8.2019 (Webnoviny.sk) - Najväčší zamestnávateľ v Žilinskom kraji KIA Motors Slovakia neplánuje v blízkej budúcnosti prepúšťať zamestnancov zo svojho závodu v Tepličke nad Váhom.

Chcú zlepšiť pracovné podmienky


Podľa slov hovorcu automobilky Jána Žgravčáka sa, práve naopak, snažia zlepšiť pracovné podmienky. "Čísla aktuálne nehovoria o tom, že by nás možná hospodárska kríza zasahovala. U nás je priorita udržania zamestnanosti, neplánujeme prepúšťať,“ uviedol pre agentúru SITA.

KIA Motors Slovakia v závode v Tepličke nad Váhom, prepustila na začiatku tohto roka 27 zamestnancov z aktuálneho počtu 3 800. Ako uviedla, dôvodom bol klesajúci záujem o vozidlá s naftovým motorom a museli optimalizovať miesto pri výrobných linkách v hale.

Konflikt s odborármi


V januári sa však zamestnanci automobilky na sociálnych sieťach vyjadrili, že na výpoveď neboli vopred upozornení a všetko sa odohralo v pomerne krátkom čase. KIA sa tak dostala do konfliktu s odborármi, ktorí tvrdili že porušili Zákonník práce.

Porušená mala byť najmä podmienka, že automobilka zamestnancom neponúkla inú prácu a obvinená bola aj z diskriminácie, že prepustila zamestnancov na základe národnosti. Podľa zákona totiž mali uprednostniť slovenských zamestnancov.

Viac k témam: Kia Motors Slovakia, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Automobilka KIA v Žilinskom kraji neplánuje prepúšťať, ale snaží sa zlepšiť pracovné podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.