Sobota, 5. december 2020
Slnečno  6,3 °C
Mimoriadne správy

Overené tipy ako sa v tomto období chrániť pred virózou

 Seocentrum  23. október 2020  147
Overené tipy ako sa v tomto období chrániť pred virózou

Blíži sa záver októbra a onedlho sa nám začne posledný jesenný mesiac. Aj keď väčšina z nás už premýšľa nad tým, ako bude vyzerať zima, tohtoročná jeseň vyzerá zatiaľ čo sa týka počasia dobre. Až na pár dní, kedy intenzívne pršalo, bolo počasie príjemné vzhľadom na ročné obdobie.


Keďže ale teploty budú postupom času klesať, práve v tomto období by sme nemali zabúdať posilniť svoj imunitný systém.


Ako sa ale v tomto období chrániť pred virózou?


Nepodceňujte vrstvenie oblečenia


Práve jeseň je ročným obdobím, kedy vrstvenie hrá prím v móde. Nesmieme zabúdať chrániť si rizikové partie ako kríže, krk, spánky, ruky, ale aj chodidlá.


Ženám v tomto období odporúčame nosenie dámskych body zo 100% bavlny, poprípade 100% organickej bavlny v neutrálnej farbe, napríklad v sivej, či čiernej. Oceniť oceníte body s krátkym rukávom, alebo tielkové body, ktoré môžete dávať pod voľnejšie pletené roláky, či pletené svetre. Mužom odporúčame nosenie termoprádla. 


Pletené čelenky a pánske čiapky sú počas jesene vítané. Na jeseň nás vie prekvapiť nepríjemný studený vietor, ktorý ohrozuje naše zdravie a zvyšuje tak riziko virózy. Zatiaľ, čo sa vám bude ráno robiť chutná Robusta, môžete si nachystať oblečenie, ktoré si oblečiete do práce.


Konzumujte potraviny podporujúce imunitu


Pred virózou sa budete chrániť aj vtedy, ak budete konzumovať potraviny, ktoré podporujú imunitný systém. Zvýšte príjem citrusových plodov, najmä citrónov a grapefruitov. Odporúčame konzumáciu zázvoru, kyslomliečnych produktov, kyslej kapusty, ale aj papriky, ktorá obsahuje veľké množstvo vitamínu C. 


Povzbudiť organizmus dokáže aj termoterapia. Jedná sa o bahenné, parafínové, či rašelinové zábaly. Tieto zábaly nielenže povzbudzujú obranyschopnosť organizmu, ale aj uvoľňujú svalstvo.


Ak sa chcete chrániť pred virózou, posilnite svoju imunitu zvnútra, vrstvite oblečenie a pite bylinkové čaje – z pamajoránu, šalvie, mäty, medovky.


Zdroj obrázka: Autor: Dragana Gordic / Shutterstock.com