Streda, 28. júl 2021
Slnečno  26,3 °C
Mimoriadne správy

Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémy

 Webnoviny   1. október 2020  309
Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémy

1.10.2020 (Webnoviny.sk) - Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje na nebezpečný výrobok na bielenie pokožky, ktorý nahlásil do systému rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky (RAPEX) kontrolný orgán vo Francúzsku. Informuje o tom Marek Eliáš z komunikačného referátu ÚVZ.

Ide o výrobok „Creme clarifiante pieds mains coudes“ značky Makari, pôvodom z Burkina Faso. Vo výrobku sa nachádza látka clobetasol v množstve 0,1 percenta, čo je v rozpore s nariadením Európskeho parlamentu.

Ako vysvetľuje ÚVZ, clobetasol patrí do skupiny kortikosteroidov viazaných na lekársky predpis. Látka môže spôsobiť podráždenie pokožky a endokrinné problémy. Spotrebitelia si výrobok môžu kúpiť cez web a tak je možné, že sa uvedený výrobok nachádza aj na Slovensku.

Viac k témam: škodlivé výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Hygienici varujú pred kúpou výrobku na bielenie pokožky, môže vám spôsobiť zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.