Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokov

 Webnoviny   7. jún 2021  37
ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokov

7.6.2021 (Webnoviny.sk) - V zoologickej záhrade v americkom San Franciscu v sobotu uhynul najstarší šimpanzí samec spomedzi všetkých ZOO v Severnej Amerike. Mal 63 rokov.

Šimpanza menom Cobby priviezli do ZOO v kalifornskom San Franciscu v 60. rokoch minulého storočia. Zariadenie bližšie nešpecifikovalo príčinu úmrtia zvieraťa, no pripustilo, že jedným z faktorov mohol byť práve vysoký vek a nedávne ochorenie.

Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov zaraďuje šimpanzy medzi ohrozené druhy a v dôsledku lovu za najohrozenejšie primáty v Afrike.

Priemerná dĺžka života šimpanzov vo voľnej prírode je 33 rokov, zatiaľ čo v ľudskej starostlivosti sa môžu dožiť až 50 alebo 60 rokov.

Viac k témam: šimpanz Cobby
Zdroj: Webnoviny.sk - ZOO v San Franciscu prišla o svojho obyvateľa, šimpanz Cobby sa dožil 63 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.