Pondelok, 24. január 2022
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Žene vyšiel na palube lietadla pozitívny test, päť hodín sa schovávala na toalete

 Webnoviny  31. december 2021  106
Žene vyšiel na palube lietadla pozitívny test, päť hodín sa schovávala na toalete

31.12.2021 (Webnoviny.sk) - Americká učiteľka strávila päť hodín v dobrovoľnej izolácii na toalete v lietadle po tom, čo jej počas letu vyšiel pozitívny test na ochorenie COVID-19. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Marisa Fotieo tvrdí, že keď 20. decembra cestovala z Chicaga do Reykjavíku na Islande, začalo ju pobolievať hrdlo. Na palube lietadla si preto urobila rýchly test pomocou súpravy, ktorú mala v príručnej batožine, a zistila, že je infikovaná koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus


Nie je známe, či pred nástupom do lietadla musela predložiť test na ochorenie COVID-19. „Bol to šialený zážitok. V lietadle bolo 150 ľudí a najviac som sa bála toho, že to na nich prenesiem,“ povedala pre NBC News Marisa Fotieo pochádzajúca z Michiganu.

Po zvyšok cesty na Island zostala na toalete, kam jej letuška nosila jedlo a pitie. „Uistila sa, že mám na nasledujúcich päť hodín všetko, čo potrebujem, od jedla po nápoje, a neustále ma kontrolovala, aby ma uistila, že budem v poriadku,“ dodala Američanka, ktorá po prílete na Island zamierila do zariadenia Červeného kríža.

Viac k témam: Izolácia, Koronavírus, Pandémia, Testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Žene vyšiel na palube lietadla pozitívny test, päť hodín sa schovávala na toalete © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.