Štvrtok, 22. október 2020
Zamračené  7,9 °C
Mimoriadne správy

Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréne

 Webnoviny   9. október 2020  45
Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréne

9.10.2020 (Webnoviny.sk) - Obyvateľka Paríža, ktorá spolu s realitným maklérom pripravovala predaj majetku zdedeného po zosnulej matke, zažila poriadne prekvapenie. Ako informuje denník Le Parisien, žena menom Anne (55) natrafila v suteréne patriacom k bytu v 7. obvode kufor, v ktorom bolo 500-tisíc eur v hotovosti.

Miestnosť, kde sa peniaze nachádzali, bola uzamknutá visiacim zámkom. Žena spočiatku nemala žiadne informácie o tom, čo sa v nej nachádza.

Suterén patrí k bytu


Dokonca si myslela, že suterén nezákonne využívali ostatní obyvatelia nehnuteľnosti, pretože v matkiných veciach nenašla zodpovedajúci kľúč. Na dome dokonca vyvesila oznam v snahe kontaktovať osobu, ktorá pivnicu jej matky využívala.

Dokumenty nakoniec potvrdili, že suterén prislúcha k zdedenému bytu, a preto by malo byť všetko v ňom odovzdané dedičovi zosnulého majiteľa. Keď sa mesiac nikto neprihlásil, z dverí následne odstránili zámok a žena našla spomenutý kufor.

Keďže nepoznala pôvod bankoviek a nechcela čeliť obvineniu z prania špinavých peňazí, kontaktovala príslušné orgány.

Muž zdedil drahý obraz


Bankovky v nominálnej hodnote 50 a 100 eur teraz podrobia forenznej analýze. Ešte nezistili, či náhodou nie sú falošné, a tak zatiaľ nie je isté, či sa žena bude môcť stať právoplatnou majiteľkou nájdených peňazí.

Francúzske médiá uvádzajú, že nájdenie hodnotného kufra nie je jediným prípadom tohto typu. V októbri minulého roku sa konala dražba obrazu, ktorý istý muž zdedil spolu s majetkom príbuzného.

Nenápadný obraz, ktorý roky visel v kuchyni, pôvodne považoval za bezcenný. Ukázalo sa však, že to bolo dielo talianskeho maliara z 13. storočia Cimabueho v hodnote zhruba 5,6 milióna eur.

Viac k témam: dedičstvo, peniaze
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena z Paríža zdedila spolu s bytom aj pol milióna eur, peniaze boli zamknuté v suteréne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.