Sobota, 8. august 2026
Mimoriadne správy
- Kandidatúru Slovenska do Bezpečnostnej rady OSN podporilo 123 štátov, Blanár hovorí o prejave dôvery
- Je Európa naozaj v ohrození? Pravda o kriminalite, islame a mýte o konzervatívnom Rusku – ROZHOVOR
- Pápež Lev XIV. sa vo Francúzsku stretne s obeťami sexuálneho zneužívania kňazmi
- Kyjev žiada EÚ o 220 miliónov eur na pomoc farmárom, ktorých postihla blokáda prístavov
- Merz zvolal bezpečnostnú radu štátu po incidente s dronom pri ukrajinskom lietadle
Žena z Mali mala porodiť sedem detí, na svet nakoniec priviedla devätorčatá
Webnoviny 5. máj 2021 872
5.5.2021 (Webnoviny.sk) - Dvadsaťpäťročná žena z afrického Mali priviedla na svet devätorčatá. Detí pritom bolo o dve viac, ako pôvodne lekári identifikovali počas vyšetrení v tehotenstve. Informoval o tom spravodajský portál BBC.
Halima Cissé deti porodila v Maroku, kam ju malijská vláda transportovala z dôvodu lepšej zdravotnej starostlivosti. Porodiť deväť detí je veľmi zriedkavé, navyše počas tehotenstva môžu nastať komplikácie znamenajúce, že niektoré deti neprežijú. Ako však uviedla malijská ministerka zdravotníctva Fanta Siby, päť dievčat a štyria chlapci sa narodili cisárskym rezom a sú v poriadku.
Lekári v Mali sa obávali o stav Halimy Cissé a devätorčiat, preto napokon zasiahla tamojšia vláda. Po dvoch týždňoch v nemocnici v metropole Bamako padlo rozhodnutie o presune do Maroka, kam rodičku previezli 30. marca. Očakáva sa, že matka a jej nové početné potomstvo sa vrátia domov do Mali o niekoľko týždňov.
Viac k témam: deti, devätorčatá, pôrod
Zdroj: Webnoviny.sk - Žena z Mali mala porodiť sedem detí, na svet nakoniec priviedla devätorčatá © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Nad Ruskom sa opäť vznáša „tieň nového Prigožina“, tvrdí analytik
Čurillovci podali žalobu na ministra Kaliňáka za výroky o mafii, pridal sa aj Lipšic
Hamas žiada vysvetlenie po vyjadreniach Rady pre mier o odzbrojení v Pásme Gazy