Sobota, 30. máj 2020
Zamračené  11,8 °C
Mimoriadne správy

Zatvorené úrady nezabránili svadbe, pár na ulici z okna zosobášil kamarát (video)

 Webnoviny  22. marec 2020  42
Zatvorené úrady nezabránili svadbe, pár na ulici z okna zosobášil kamarát (video)

22.3.2020 (Webnoviny.sk) - Reilly Jennings a Amanda Wheeler z New Yorku sa rozhodli zosobášiť v čase obmedzení pre šírenie nového koronavírusu na ulici, pričom celý obrad viedol ich kamarát Matt Wilson z okna svojho bytu na štvrtom poschodí, aby sa chránil voči vírusu. Dvojica si povedala "áno" na Washington Heights na Manhattane.

Pár sa chcel zosobášiť v októbri. Pre strach zo zhoršenej situácie súvisiacej s koronavírusom sa však rozhodli pre skorší obrad. Vo štvrtok navštívili sobášnu miestnosť a získali potrebné povolenie. V piatok sa však dozvedeli, že starosta mesta Bill de Blasio zatvoril úrady.

Viac o téme: Koronavírus


Jennings prezradila, že im neskôr Wilson oznámil, že má oprávnenie vykonávať civilné sobáše a ponúkol im svoju službu. Spýtali sa ho, či by ich mohol zosobášiť do 90 minút a on súhlasil. "Ukončili sme pracovné stretnutia, obliekli sme sa, zobrali sme nejaké kvety a namierili sme si to k jeho bytu, ktorý je hneď za rohom," objasnila.

Wilson počas obradu z okna čítal aj pasáž z románu Láska v čase cholery (1985), ktorý napísal Gabriel García Márquez. Dvojici zablahoželali aj okolití obyvatelia.Viac k témam: Koronavírus, svadba
Zdroj: Webnoviny.sk - Zatvorené úrady nezabránili svadbe, pár na ulici z okna zosobášil kamarát (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Značky

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.