Piatok, 29. máj 2020
Oblačno  8,9 °C
Mimoriadne správy

Z rodného domu slávneho Winstona Churchilla ukradli zlatý záchod v miliónovej hodnote

 Webnoviny  14. september 2019  577
Z rodného domu slávneho Winstona Churchilla ukradli zlatý záchod v miliónovej hodnote

14.9.2019 (Webnoviny.sk) - Z rodného domu niekdajšieho britského premiéra Winstona Churchilla zlodeji ukradli zlatý záchod v hodnote milión libier (v prepočte približne 1,1 milióna eur).

Dielo talianskeho umelca Maurizia Cattelana nainštalovali na zámku Blenheim len dva dni predtým. Dovtedy bolo súčasťou výstavy v Guggenheim Museum v New Yorku.

Polícia uviedla, že záchod ukradli v sobotu ráno, pričom zlodeji použili pri čine najmenej dve autá. Pretože WC bolo napojené na kanalizáciu, pri krádeži spôsobili "značné škody a záplavu" v budove, ktorá patrí na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

Polícia už zatkla 66-ročného muža, no záchod ešte nenašli. Pred krádežou si mohli návštevníci a návštevníčky rezervovať tri minúty, ktoré mohli stráviť na toalete.

Viac k témam: krádež, zlatý záchod
Zdroj: Webnoviny.sk - Z rodného domu slávneho Winstona Churchilla ukradli zlatý záchod v miliónovej hodnote © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.